Sort by

alor has logged 399 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Death to 2021

Death to 2021

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Beethoven's Christmas Adventure

Beethoven's Christmas Adventure

2011
×
Edit this entry  
25
Bah, Humduck!: A Looney Tunes Christmas

Bah, Humduck!: A Looney Tunes Christmas

2006
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Zathura: A Space Adventure

Zathura: A Space Adventure

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
X-Men

X-Men

2000
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Planet Earth

Planet Earth

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
Read prior review Edit this entry  
08
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hachi: A Dog's Tale

Hachi: A Dog's Tale

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Stuart Little 2

Stuart Little 2

2002
×
★★
Edit this entry  
04
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Stuart Little

Stuart Little

1999
×
Read the review Edit this entry  
02
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Johnny English

Johnny English

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
King Richard

King Richard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Jonas Brothers Family Roast

Jonas Brothers Family Roast

2021
×
★½
Edit this entry  
23
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Happy Feet

Happy Feet

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
Read prior review Edit this entry  
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
½
Read the review Edit this entry