Sort by

Alor has logged 34 entries for films during November 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Johnny English

Johnny English

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Interface Part II

Interface Part II

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Jonas Brothers Family Roast

Jonas Brothers Family Roast

2021
×
Edit this entry  
23
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Happy Feet

Happy Feet

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
Read prior review Edit this entry  
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Clifford the Big Red Dog

Clifford the Big Red Dog

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Ciao Alberto

Ciao Alberto

2021
×
Edit this entry  
11
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Tatooine Rhapsody

Tatooine Rhapsody

2021
×
★★½
Edit this entry  
10
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★
Edit this entry  
09
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Madagascar: Escape 2 Africa

Madagascar: Escape 2 Africa

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Duel

The Duel

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
Finch

Finch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
The King

The King

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Cats

Cats

2019
×
½
Read the review Edit this entry