Sort by

ty has logged 67 entries for films during November 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Ruby Sparks

Ruby Sparks

2012
×
★★★½
Edit this entry  
30
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Justice League: The Flashpoint Paradox

Justice League: The Flashpoint Paradox

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Home Again

Home Again

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
American Made

American Made

2017
×
Read the review Edit this entry  
21
About Last Night

About Last Night

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Machinist

The Machinist

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Damsels in Distress

Damsels in Distress

2011
×
★½
Edit this entry  
19
Green Lantern

Green Lantern

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
This Means War

This Means War

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Trolls Holiday

Trolls Holiday

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Star Trek

Star Trek

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Justice League

Justice League

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Miss Congeniality 2: Armed and Fabulous

Miss Congeniality 2: Armed and Fabulous

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
I Want a Dog for Christmas, Charlie Brown

I Want a Dog for Christmas, Charlie Brown

2003
×
★★½
Edit this entry  
15
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mariah Carey's Merriest Christmas

Mariah Carey's Merriest Christmas

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Merry Madagascar

Merry Madagascar

2009
×
★★★
Edit this entry  
14
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Madagascar Penguins in a Christmas Caper

The Madagascar Penguins in a Christmas Caper

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★
Read prior review Edit this entry  
13
The Outcasts

The Outcasts

2017
×
★½
Edit this entry  
12
An Elf's Story

An Elf's Story

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Lost River

Lost River

2014
×
Read the review Edit this entry  
12
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Almost Christmas

Almost Christmas

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Victoria & Abdul

Victoria & Abdul

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Maggie's Plan

Maggie's Plan

2015
×
★½
Edit this entry  
10
Jack Frost

Jack Frost

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
Read prior review Edit this entry  
08
Trolls Holiday

Trolls Holiday

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Katy Perry: Will You Be My Witness?

Katy Perry: Will You Be My Witness?

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Yogi Bear's All-Star Comedy Christmas Caper

Yogi Bear's All-Star Comedy Christmas Caper

1982
×
★★★½
Edit this entry  
06
Family Guy Presents: Blue Harvest

Family Guy Presents: Blue Harvest

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry