Sort by

ty has logged 73 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Keeping Room

The Keeping Room

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
My Neighbors the Yamadas

My Neighbors the Yamadas

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Black Cat

The Black Cat

1934
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★
Edit this entry  
29
Single White Female

Single White Female

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Seberg

Seberg

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
Underwater

Underwater

2020
×
★★
Edit this entry  
28
Always a Bridesmaid

Always a Bridesmaid

2019
×
★★
Edit this entry  
28
Downhill

Downhill

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Bloodshot

Bloodshot

2020
×
★★
Edit this entry  
28
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Call of the Wild

The Call of the Wild

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Blow the Man Down

Blow the Man Down

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Self Made: Inspired by the Life of Madam C.J. Walker

Self Made: Inspired by the Life of Madam C.J. Walker

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Heat

The Heat

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Platform

The Platform

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Emma.

Emma.

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Onward

Onward

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Brahms: The Boy II

Brahms: The Boy II

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Eagle vs Shark

Eagle vs Shark

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ladies in Black

Ladies in Black

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
1917

1917

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
VFW

VFW

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
Big Time Adolescence

Big Time Adolescence

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Trance

Trance

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Stepfather

The Stepfather

2009
×
★★½
Edit this entry  
13
Stargirl

Stargirl

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Lost Girls

Lost Girls

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Grudge

The Grudge

2020
×
Read the review Edit this entry  
12
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Sin City

Sin City

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Stepfather

The Stepfather

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fish Tank

Fish Tank

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Cat Returns

The Cat Returns

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Popcorn

Popcorn

1991
×
★★★½
Edit this entry