Sort by

ty has logged 81 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Society Dog Show

Society Dog Show

1939
×
Edit this entry  
30
Steamboat Willie

Steamboat Willie

1928
×
Read the review Edit this entry  
30
Hawaiian Holiday

Hawaiian Holiday

1937
×
Edit this entry  
30
Beach Picnic

Beach Picnic

1939
×
Edit this entry  
30
Mickey's Birthday Party

Mickey's Birthday Party

1942
×
Edit this entry  
30
Grand Canyonscope

Grand Canyonscope

1954
×
Edit this entry  
30
Canine Caddy

Canine Caddy

1941
×
Edit this entry  
30
Pluto's Sweater

Pluto's Sweater

1949
×
Edit this entry  
30
Pluto and the Gopher

Pluto and the Gopher

1950
×
Edit this entry  
30
Corn Chips

Corn Chips

1951
×
Edit this entry  
30
The Little Whirlwind

The Little Whirlwind

1941
×
Edit this entry  
30
Lend a Paw

Lend a Paw

1941
×
Edit this entry  
30
Chef Donald

Chef Donald

1941
×
Read the review Edit this entry  
30
The Art of Skiing

The Art of Skiing

1941
×
Edit this entry  
30
Donald's Tire Trouble

Donald's Tire Trouble

1943
×
Edit this entry  
30
Mickey and the Seal

Mickey and the Seal

1948
×
Edit this entry  
30
Pluto's Party

Pluto's Party

1952
×
Edit this entry  
29
Freaks

Freaks

1932
×
★★★½
Edit this entry  
29
Sightless

Sightless

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
They Live

They Live

1988
×
★★★
Edit this entry  
29
The People Under the Stairs

The People Under the Stairs

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Town that Dreaded Sundown

The Town that Dreaded Sundown

2014
×
★★
Edit this entry  
28
The Normal Heart

The Normal Heart

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Children of the Sea

Children of the Sea

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Pumpkinhead

Pumpkinhead

1988
×
★★★
Edit this entry  
27
The Paramedic

The Paramedic

2020
×
★★
Edit this entry  
27
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Romance on the Menu

Romance on the Menu

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
102 Dalmatians

102 Dalmatians

2000
×
★★★
Edit this entry  
23
Ben Platt: Live from Radio City Music Hall

Ben Platt: Live from Radio City Music Hall

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Blood Rage

Blood Rage

1987
×
★★★½
Edit this entry  
22
Follow Me

Follow Me

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
#Alive

#Alive

2020
×
★★★
Edit this entry  
22
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
First Cow

First Cow

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Laurence Anyways

Laurence Anyways

2012
×
★★★★
Edit this entry  
20
After We Collided

After We Collided

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Secret Garden

The Secret Garden

2020
×
★★½
Edit this entry  
19
Cuties

Cuties

2020
×
★★★
Edit this entry  
19
Dad Wanted

Dad Wanted

2020
×
★★½
Edit this entry  
18
Revolutionary Road

Revolutionary Road

2008
×
★★★½
Edit this entry  
18
Antebellum

Antebellum

2020
×
Read the review Edit this entry  
18
World War Z

World War Z

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Fourth Kind

The Fourth Kind

2009
×
Edit this entry  
17
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
House Shark

House Shark

2017
×
½
Read the review Edit this entry