Sort by
  • Migration

    ★½

  • The Exorcist: Believer

  • Ferrari

    ★★★½

  • The Holdovers

    ★★★

  • Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

    ★★★½

  • Oppenheimer

    ★★★★★

  • Barbie

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

  • Anatomy of a Fall

    ★★★★★

  • May December

    ★★★★

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★½

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ★★★½

  • The Little Mermaid

    ★★★½

  • John Mulaney: Baby J

    ★★★

  • Air

    ★★★★

  • Scream VI

    ★★

  • You Hurt My Feelings

    ★★★★

  • Past Lives

    ★½

  • The Starling Girl

    ★★★★½

  • Babylon

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★★

  • Halloween Ends

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★★

  • Glass Onion

    ★★

  • Emily

    ★★★★★

  • Blonde

    ★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Pearl

    ★½

  • Nope

    ★★★★½

  • Black Bird

    ★★★★½

  • Persuasion

  • Broker

    ★★½

  • Elvis

    ★★★★★

  • The Innocent

    ★★½

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Conversations with Friends

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • The Northman

    ★★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★½

  • X

    ★★

  • The Lost City

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

  • The Batman

    ★★★★★

  • I Want You Back

    ★★★★

  • Marry Me

    ★★

  • Fresh

  • Scream

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★

  • The Hating Game

    ★★★½

  • Don't Look Up

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • House of Gucci

  • My Name

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★

  • Halloween Kills

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★½

  • Dune

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • After We Fell

    ½

  • He's All That

  • Candyman

    ★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Belle

    ★★★

  • The Souvenir: Part II

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★½