Sort by
  • The Hand

    ★★★★½

  • King Lear

  • Capernaum

  • Burning

  • Fahrenheit 451

  • Corbin Nash

  • Ready Player One

    ★★½

  • Upgrade

    ★★★½

  • Death Wish

  • Mute

  • Every Day

    ★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Red Sparrow

    ★★

  • Annihilation

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Tully

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★

  • Leave No Trace

    ★★★★½

  • Fifty Shades Freed

  • All the Money in the World

    ★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • The Greatest Showman

    ★★★

  • Breaking the Limits

    ★½

  • Marrowbone

    ★★★½

  • 24 Hours to Live

  • Same Kind of Different as Me

  • Wonder Wheel

    ★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Cargo

    ★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Last Flag Flying

    ★★★★

  • Downsizing

    ★★★

  • Disobedience

    ★★★

  • Roman J. Israel, Esq.

    ★★★½

  • I Kill Giants

    ★★

  • Mom and Dad

    ★★★½

  • Professor Marston and the Wonder Women

    ★★★★

  • Custody

    ★★★★

  • The Death of Stalin

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★½

  • Euthanizer

    ★★★½

  • Ravenous

    ★★★

  • It

    ★★½

  • mother!

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Victoria & Abdul

    ½

  • Brawl in Cell Block 99

    ★★★★

  • Film Stars Don't Die in Liverpool

    ★★★½

  • First Reformed

    ★★★★

  • The Insult

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★

  • Death Note

    ★★★

  • Thelma

    ★★★★★

  • Logan Lucky

    ★★½

  • The Dark Tower

    ★★★½

  • See You Up There

  • Tulip Fever

    ★★½

  • Dunkirk

    ★★

  • War for the Planet of the Apes

    ★★

  • England Is Mine

    ★★½

  • 12 Feet Deep

    ★★

  • Shot Caller

    ★★★★★

  • Overdrive

    ★★

  • Loving Vincent

    ★★★★

  • Loveless

    ★★★★½

  • Double Lover

    ★★★½

  • Baywatch

    ½

  • Good Time

    ★★★★

  • The Beguiled

    ★★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★½

  • The Florida Project

    ★★★★

  • Happy End

    ★★½