• The Unforgivable

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Kate

    ★★★

  • Belfast

    ★★★★

  • Beckett

  • Wrath of Man

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • The Mauritanian

    ★★★★★

  • CODA

    ★★★★½

  • The Forgotten Battle

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • Project Power

    ★★★★

  • The Book of Sun

    ★★★

  • Extraction

    ★★★

  • Spenser Confidential

    ★★

  • Escape from Pretoria

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Avengement

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • The Highwaymen

    ★★★

  • Triple Frontier

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Believe Me: The Abduction of Lisa McVey

    ★★★

  • Green Book

    ★★★★★

  • The Meg

    ★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Skyscraper

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★

  • Papillon

    ★★★★

  • It

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • What Happened to Monday

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★

  • Logan

    ★★★★

  • Fist Fight

    ★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★

  • Get Out

    ★★★

  • Wind River

    ★★★½

  • Split

    ★★★

  • Hacksaw Ridge

    ★★★★

  • Nocturnal Animals

    ★★★

  • Mechanic: Resurrection

    ★★★½

  • War Dogs

    ★★★★

  • Suicide Squad

    ★★★

  • The Purge: Election Year

    ★★★

  • Hell or High Water

    ★★★½

  • Deadpool

    ★★★★

  • Manchester by the Sea

    ★★★½

  • The Revenant

    ★★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★★½

  • Spectre

    ★★★

  • The Martian

    ★★★★½

  • Room

    ★★★★

  • Straight Outta Compton

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Rogue Nation

    ★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★

  • Spy

    ★★★

  • Southpaw

    ★★★★

  • Unbroken

    ★★★★

  • Taken 3

    ★★★

  • Interstellar

    ★★★★★

  • John Wick

    ★★★★

  • Fury

    ★★★★