Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Live Free or Die Hard

Live Free or Die Hard

2007
×
★★★½
Edit this entry  
25
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★½
Edit this entry  
24
Die Hard: With a Vengeance

Die Hard: With a Vengeance

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★½
Edit this entry  
23
Drive Angry

Drive Angry

2011
×
★★★
Edit this entry  
23
Ride Along

Ride Along

2014
×
★★★
Edit this entry  
23
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Edit this entry  
22
Shooter

Shooter

2007
×
★★★½
Edit this entry  
22
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
Divergent

Divergent

2014
×
★★★
Edit this entry  
20
Passenger 57

Passenger 57

1992
×
★★★
Edit this entry  
19
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Slumdog Millionaire

Slumdog Millionaire

2008
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Purge: Election Year

The Purge: Election Year

2016
×
★★★
Edit this entry  
18
The Purge: Anarchy

The Purge: Anarchy

2014
×
★★★
Edit this entry  
18
The Purge

The Purge

2013
×
★★½
Edit this entry  
17
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Book of Sun

The Book of Sun

2020
×
★★★
Edit this entry  
16
Project Power

Project Power

2020
×
★★★★
Edit this entry  
16
Extraction

Extraction

2020
×
★★★
Edit this entry  
16
Blood Diamond

Blood Diamond

2006
×
★★★½
Edit this entry  
16
Titanic

Titanic

1997
×
★★★
Edit this entry  
16
Orphan

Orphan

2009
×
★★★
Edit this entry  
16
The Basketball Diaries

The Basketball Diaries

1995
×
★★★★
Edit this entry  
16
Escape from Pretoria

Escape from Pretoria

2020
×
★★★½
Edit this entry  
13
CODA

CODA

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Night on Earth

Night on Earth

1991
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Meg

The Meg

2018
×
★★
Edit this entry  
12
Mechanic: Resurrection

Mechanic: Resurrection

2016
×
★★★
Edit this entry  
12
Homefront

Homefront

2013
×
★★★
Edit this entry  
11
American Gangster

American Gangster

2007
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★
Edit this entry  
09
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★
Edit this entry  
09
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★½
Edit this entry  
09
Twilight

Twilight

2008
×
★★★
Edit this entry  
09
Wind River

Wind River

2017
×
★★★½
Edit this entry  
09
Straight Outta Compton

Straight Outta Compton

2015
×
★★★★
Edit this entry  
05
My Girl

My Girl

1991
×
★★★
Edit this entry  
05
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★
Edit this entry  
04
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★
Edit this entry  
02
Heat

Heat

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Spy

Spy

2015
×
★★★
Edit this entry  
01
Coach Carter

Coach Carter

2005
×
★★★½
Edit this entry  
30
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★
Edit this entry  
30
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
28
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★½
Edit this entry