A z i z has logged 123 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★
Edit this entry  
30
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
28
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★½
Edit this entry  
26
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Forgotten Battle

The Forgotten Battle

2020
×
★★★½
Edit this entry  
23
Papillon

Papillon

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★
Edit this entry  
20
Spectre

Spectre

2015
×
★★★
Edit this entry  
19
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★
Edit this entry  
13
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
Drive

Drive

2011
×
★★
Edit this entry  
11
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★
Edit this entry  
11
What's Eating Gilbert Grape

What's Eating Gilbert Grape

1993
×
★★★★
Edit this entry  
11
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★
Edit this entry  
03
Lock, Stock and Two Smoking Barrels

Lock, Stock and Two Smoking Barrels

1998
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Highwaymen

The Highwaymen

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
Tears of the Sun

Tears of the Sun

2003
×
★★★★
Edit this entry  
30
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Expendables 3

The Expendables 3

2014
×
★★½
Edit this entry  
30
The Expendables 2

The Expendables 2

2012
×
★★★
Edit this entry  
30
The Expendables

The Expendables

2010
×
★★★
Edit this entry  
30
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★½
Edit this entry  
30
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★
Edit this entry  
30
The Help

The Help

2011
×
★★★½
Edit this entry  
30
Logan

Logan

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★
Edit this entry  
26
City of God

City of God

2002
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Edit this entry  
26
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Sleepers

Sleepers

1996
×
★★★★
Edit this entry  
24
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★
Edit this entry  
22
2 Guns

2 Guns

2013
×
★★★★
Edit this entry  
17
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★★★
Edit this entry  
04
Skyscraper

Skyscraper

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
The Machinist

The Machinist

2004
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Mauritanian

The Mauritanian

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★½
Edit this entry  
29
Rounders

Rounders

1998
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Life of David Gale

The Life of David Gale

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★½
Edit this entry  
25
Primal Fear

Primal Fear

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Man on Fire

Man on Fire

2004
×
★★★★
Edit this entry  
21
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★
Edit this entry