Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Rocky II

Rocky II

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Winnie the Pooh

Winnie the Pooh

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
National Lampoon's Vacation

National Lampoon's Vacation

1983
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Sleeping Beauty

Sleeping Beauty

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Get a Horse!

Get a Horse!

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Simpsons in Plusaversary

The Simpsons in Plusaversary

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Straight Outta Compton

Straight Outta Compton

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
08
The Hunchback of Notre Dame

The Hunchback of Notre Dame

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Spectre

Spectre

2015
×
★★★½
Edit this entry  
04
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
28
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Batman

Batman

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★★★
Edit this entry  
21
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Come Together

Come Together

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry