Aden has logged 715 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Muppet*Vision 3-D

Muppet*Vision 3-D

1991
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
The Girl at the Ironing Board

The Girl at the Ironing Board

1934
×
Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Young and Healthy

Young and Healthy

1933
×
★½
Edit this entry  
25
Bugs Bunny's 24 Carrot Holiday Special

Bugs Bunny's 24 Carrot Holiday Special

×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Lifted

Lifted

2006
×
★★½
Edit this entry  
23
One Man Band

One Man Band

2005
×
★★★½
Edit this entry  
22
Serenity

Serenity

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Jack-Jack Attack

Jack-Jack Attack

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars Rebels: Spark of Rebellion

Star Wars Rebels: Spark of Rebellion

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★½
Edit this entry  
20
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Long Toast

Long Toast

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
X2

X2

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Over the Hedge

Over the Hedge

2006
×
★★★½
Edit this entry  
18
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hulk

Hulk

2003
×
★★
Edit this entry  
17
Fantastic Four

Fantastic Four

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Daredevil

Daredevil

2003
×
Edit this entry  
16
The Farmer and the Belle: Saving Santaland

The Farmer and the Belle: Saving Santaland

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Jason Bourne

Jason Bourne

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Bourne Legacy

The Bourne Legacy

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
In The Womb

In The Womb

2005
×
Read the review Edit this entry  
07
Mulan

Mulan

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Muppets Most Wanted

Muppets Most Wanted

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Muppets

The Muppets

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Muppet Treasure Island

Muppet Treasure Island

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
A Muppet Family Christmas

A Muppet Family Christmas

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Rocky Mountain Holiday with John Denver and the Muppets

Rocky Mountain Holiday with John Denver and the Muppets

1983
×
★★★★
Edit this entry  
04
John Denver and the Muppets: A Christmas Together

John Denver and the Muppets: A Christmas Together

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Emmet Otter's Jug-Band Christmas

Emmet Otter's Jug-Band Christmas

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Elf

Elf

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Muppets Take Manhattan

The Muppets Take Manhattan

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Great Muppet Caper

The Great Muppet Caper

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Snowman

The Snowman

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Star Wars Rebels: Spark of Rebellion

Star Wars Rebels: Spark of Rebellion

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Muppet Movie

The Muppet Movie

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Peter's To-Do List

Peter's To-Do List

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
National Lampoon's Vacation

National Lampoon's Vacation

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry