Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★½
Edit this entry  
02
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Dune

Dune

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Secret Life of Pets

The Secret Life of Pets

2016
×
★★½
Edit this entry  
26
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Red Notice

Red Notice

2021
×
★½
Edit this entry  
19
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Beastly

Beastly

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
16
What's Your Number?

What's Your Number?

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Simpsons in Plusaversary

The Simpsons in Plusaversary

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Olaf Presents

Olaf Presents

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
Ciao Alberto

Ciao Alberto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Salt

Salt

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Edit this entry  
06
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Scariest Story Ever: A Mickey Mouse Halloween Spooktacular

The Scariest Story Ever: A Mickey Mouse Halloween Spooktacular

2017
×
Edit this entry  
24
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★½
Edit this entry  
21
Halloween

Halloween

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Dracula Untold

Dracula Untold

2014
×
★★
Edit this entry  
11
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Seed of Chucky

Seed of Chucky

2004
×
★½
Edit this entry  
10
Venom

Venom

2018
×
★★★
Edit this entry  
10
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
Edit this entry  
08
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Unfriended

Unfriended

2014
×
Edit this entry  
08
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Host

Host

2020
×
Read the review Edit this entry  
06
Carrie

Carrie

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Edit this entry  
03
Rudo & Cursi

Rudo & Cursi

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Vincent

Vincent

1982
×
Edit this entry  
02
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
Pussy

Pussy

2016
×
Edit this entry  
27
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Old

Old

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
The Meg

The Meg

2018
×
★★
Edit this entry  
23
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sucker Punch

Sucker Punch

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Wind

Wind

2019
×
Edit this entry  
21
Behind the Scenes of

Behind the Scenes of "Y tu mamá también"

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry