flo has logged 206 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Billy Elliot

Billy Elliot

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
City of Angels

City of Angels

1998
×
★★½
Edit this entry  
23
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★
Edit this entry  
22
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Edit this entry  
07
Float

Float

2019
×
Edit this entry  
07
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Forky Asks a Question: What Is a Computer?

Forky Asks a Question: What Is a Computer?

2019
×
Edit this entry  
23
Forky Asks a Question: What Is Love?

Forky Asks a Question: What Is Love?

2019
×
Edit this entry  
18
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★★
Edit this entry  
15
Spy

Spy

2015
×
★★½
Edit this entry  
13
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★
Edit this entry  
10
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Wild Child

Wild Child

2008
×
★★★
Edit this entry  
02
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Angus, Thongs and Perfect Snogging

Angus, Thongs and Perfect Snogging

2008
×
★★★
Edit this entry  
01
Serendipity

Serendipity

2001
×
Edit this entry  
01
Thirteen

Thirteen

2003
×
★★
Edit this entry  
31
[REC]

[REC]

2007
×
Edit this entry  
18
Swallow

Swallow

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
Like Father

Like Father

2018
×
Edit this entry  
15
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
Edit this entry  
04
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Karate Kid

The Karate Kid

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★
Edit this entry  
18
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
Edit this entry  
17
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★
Edit this entry  
09
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★½
Edit this entry  
08
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Good Time

Good Time

2017
×
★★★
Edit this entry  
27
My Little Pony: The Movie

My Little Pony: The Movie

2017
×
Edit this entry  
25
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★
Edit this entry  
23
Don Jon

Don Jon

2013
×
★★
Edit this entry  
17
The Core

The Core

2003
×
Edit this entry  
15
The Intern

The Intern

2015
×
★★★★
Edit this entry  
15
In the Heart of the Sea

In the Heart of the Sea

2015
×
★★
Edit this entry  
11
Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

2019
×
★★★½
Edit this entry  
09
Work It

Work It

2020
×
Edit this entry  
08
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
After

After

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
★★
Read the review Edit this entry