• Dune

    ★★★½

  • The Criminals

  • Leyla Everlasting

  • Ethos

  • Moments Like This Never Last

    ★★★

  • Ghosts

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

  • Mimaroğlu: The Robinson of Manhattan Island

  • Ankebût

  • If It Were Love

  • Goldman v Silverman

  • Love, Spells and All That

  • Bye Bye Body

  • Witch Trilogy 13+

  • Joker

  • First Cow

  • Uncut Gems

  • Marriage Story

  • Queen Lear

  • Black Sun

    ½

  • Nimic

  • La Belle Indifference

  • Anima

    ★★

  • Midsommar

  • Dogs Don't Wear Pants

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

    ★★

  • Invisible Life

    ★½

  • Olla

  • The Lighthouse

    ★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

  • And Then We Danced

    ½

  • Deerskin

    ★★★

  • Noah Land

  • Aether

  • The Dirt

  • Pain and Glory

    ½

  • Talking About Trees

  • Selfie

    ★½

  • Belonging

  • Honeyland

  • Honey Boy

    ★★★

  • Alex's Dream

  • Yulia & Juliet

  • The Announcement

  • Suspiria

  • The Ballad of Buster Scruggs

  • Roma

    ½

  • Bergman: A Year in a Life

  • Burning

    ★½

  • Climax

  • Cold War

  • The Knights' Templar

  • Ricky Gervais: Humanity

  • The Pigeon

  • Butterflies

  • Fauve

    ★★★★

  • Blindspotting

    ★★

  • The Kindergarten Teacher

  • WHAT DID JACK DO?

  • Put to the Things

  • Cuba and the Cameraman

    ★★★

  • Jim & Andy: The Great Beyond

    ★★

  • More

  • The Hunger

    ½

  • Loving Vincent

  • Good Time

    ★★★½

  • The Florida Project

    ★★★

  • Godard Mon Amour

    ½

  • BPM (Beats per Minute)

    ½

  • The Square

    ★★★★

  • Something Useful