Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Freddy Got Fingered

Freddy Got Fingered

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Old Dark House

The Old Dark House

1932
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dracula

Dracula

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Beyond

The Beyond

1981
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Tetsuo: The Iron Man

Tetsuo: The Iron Man

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Other Hell

The Other Hell

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Massacre in Dinosaur Valley

Massacre in Dinosaur Valley

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Passion of the Christ

The Passion of the Christ

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Possibly in Michigan

Possibly in Michigan

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Primitives

Primitives

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Savage Harvest

Savage Harvest

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Killing Spree

Killing Spree

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Caligula

Caligula

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Cook, the Thief, His Wife & Her Lover

The Cook, the Thief, His Wife & Her Lover

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Purge

The Purge

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Aileen Wuornos: The Selling of a Serial Killer

Aileen Wuornos: The Selling of a Serial Killer

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
New Order

New Order

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Henry: Portrait of a Serial Killer

Henry: Portrait of a Serial Killer

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Babe

Babe

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Sect

The Sect

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Terror Toons

Terror Toons

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Recluse

Recluse

2016
×
Read the review Edit this entry  
06
Affection

Affection

2012
×
Read the review Edit this entry  
06
Ascetic

Ascetic

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bullet in the Head

Bullet in the Head

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
[REC]²

[REC]²

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
[REC]

[REC]

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
High School Musical

High School Musical

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
I Stand Alone

I Stand Alone

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Carne

Carne

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Irreversible

Irreversible

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Interview with a Serial Killer

Interview with a Serial Killer

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Adam Sandler: 100% Fresh

Adam Sandler: 100% Fresh

2018
×
Read the review Edit this entry  
24
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Paradise Lost 3: Purgatory

Paradise Lost 3: Purgatory

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry