Sort by

wan has logged 185 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Scream 7

Scream 7

×
Read the review Edit this entry  
21
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
The Snow Queen

The Snow Queen

1957
×
★★★
Edit this entry  
13
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Killer

The Killer

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Foe

Foe

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fingernails

Fingernails

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Royal Hotel

The Royal Hotel

2023
×
★★★½
Edit this entry  
31
When Evil Lurks

When Evil Lurks

2023
×
★★★½
Edit this entry  
29
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
Edit this entry  
22
Saw X

Saw X

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★
Edit this entry  
15
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
V/H/S/ 85

V/H/S/ 85

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Strange Way of Life

Strange Way of Life

2023
×
★½
Edit this entry  
08
Pet Sematary

Pet Sematary

1989
×
★★½
Edit this entry  
07
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Passages

Passages

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Nun II

The Nun II

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Poison

Poison

2023
×
★★★½
Edit this entry  
03
Saw III

Saw III

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Saw II

Saw II

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Rat Catcher

The Rat Catcher

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Saw

Saw

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Swan

The Swan

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Wonderful Story of Henry Sugar

The Wonderful Story of Henry Sugar

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Creator

The Creator

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Eight Mountains

The Eight Mountains

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Fright Night

Fright Night

2011
×
★★
Edit this entry  
25
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
No One Will Save You

No One Will Save You

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Carl's Date

Carl's Date

2023
×
Edit this entry  
19
Senritsu Kaiki File Kowasugi! The Most Terrifying Movie in History

Senritsu Kaiki File Kowasugi! The Most Terrifying Movie in History

2014
×
Read the review Edit this entry  
18
Theater Camp

Theater Camp

2023
×
★★★½
Edit this entry  
18
Senritsu Kaiki File Kowasugi! Preface: True Story of the Ghost of Yotsua

Senritsu Kaiki File Kowasugi! Preface: True Story of the Ghost of Yotsua

2014
×
Edit this entry  
18
Senritsu Kaiki File Kowasugi! File 04: The Truth! Hanako-san in the toilet

Senritsu Kaiki File Kowasugi! File 04: The Truth! Hanako-san in the toilet

2013
×
Read the review Edit this entry  
18
Senritsu Kaiki File Kowasugi! File 03: Legend of a Human-Eating Kappa

Senritsu Kaiki File Kowasugi! File 03: Legend of a Human-Eating Kappa

2013
×
Read the review Edit this entry  
18
Senritsu Kaiki File Kowasugi! File 02: Shivering Ghost

Senritsu Kaiki File Kowasugi! File 02: Shivering Ghost

2012
×
Read the review Edit this entry  
17
Senritsu Kaiki File Kowasugi! File 01 - Operation Capture the Slit-Mouthed Woman

Senritsu Kaiki File Kowasugi! File 01 - Operation Capture the Slit-Mouthed Woman

2012
×
Read the review Edit this entry