• The White Tiger

    ★★★

  • Rose Island

    ★★★

  • Carmel: Who Killed Maria Marta?

    ★★★

  • The Three Deaths of Marisela Escobedo

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Run

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • I Used to Go Here

    ★★½

  • The Old Guard

    ★★½

  • The Rental

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Beastie Boys Story

    ★★★½

  • Uncorked

    ★★★

  • The Occupant

    ★★★½

  • Ultras

    ★★

  • The Way Back

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Gretel & Hansel

    ★★★

  • The Nest

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Shirley

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ½

  • His House

    ★★★½

  • Ip Man 4: The Finale

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★

  • Queen & Slim

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • I'm No Longer Here

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Babyteeth

    ★★★★

  • Martin Eden

    ★★★★

  • The King

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★½

  • Ad Astra

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • Heroic Losers

    ★★½

  • 7500

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★½

  • Vivarium

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • When They See Us

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Chicuarotes

    ★★½

  • Swallow

    ★★★

  • Initials S.G.

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★

  • Hellboy

    ★★½

  • Us

    ★★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★½

  • The Beach Bum

    ★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★

  • Get Duked!

    ★★★½

  • The Golden Glove

    ★★★½

  • Troop Zero

    ★★★½

  • Midnight Family

    ★★★★