Sort by
  • The Pale Blue Eye

  • She Said

  • The Menu

    ★★★½

  • The Fabelmans

  • Lady Chatterley's Lover

  • White Noise

    ★★

  • Nope

    ★★★★★

  • Elvis

  • Crimes of the Future

  • Aftersun

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

  • Armageddon Time

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

  • The Dropout

  • The Batman

  • The Passengers of the Night

  • Follow the Protocol

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Bem-Vindos de Novo

  • West Side Story

  • Licorice Pizza

  • The First Fallen

  • Eternals

  • Munich: The Edge of War

  • Encanto

  • Happening

  • The Lost Daughter

  • Belle

  • The French Dispatch

  • The Woman in the Window

  • Edna

  • Alvorada

  • Mr. Bachmann and His Class

  • The World After Us

  • Introduction

  • Petite Maman

  • Young Warriors

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

  • CODA

  • The Forgotten Battle

  • The Club of Angels

    ★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★★½

  • Nomadland

  • The Devil All the Time

    ★½

  • Notturno

  • The Duke

  • Lovers

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Chemical Hearts

    ★★

  • 40 Days to Learn Film

  • The Plot Against America

  • Mulan

    ★½

  • Woman of the Photographs

    ★★★½

  • Eduardo and Monica

  • Isabella

    ★★★

  • All Hands on Deck!

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Undine

    ★★★★★

  • Window Boy Would Also Like to Have a Submarine

    ★★★½

  • Red Moon Tide

    ★★★

  • All the Dead Ones

    ★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • Digimon Adventure: Last Evolution Kizuna

    ★★★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • Underwater

    ★★★

  • Terminal Station

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★

  • Richard Jewell

    ★★★★½

  • Dark Waters

    ★★★★