Sort by

aaron has logged 219 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Life of Pi

Life of Pi

2012
×
★★★½
Edit this entry  
05
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Run

Run

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
His House

His House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
Memento

Memento

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Girl on the Train

The Girl on the Train

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Sinister

Sinister

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
How to Train Your Dragon 2

How to Train Your Dragon 2

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Thing

The Thing

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fright Night

Fright Night

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Paranormal Activity 3

Paranormal Activity 3

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Frankenweenie

Frankenweenie

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Pact

The Pact

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Kill List

Kill List

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Bay

The Bay

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Woman in Black

The Woman in Black

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Sinister

Sinister

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Antiviral

Antiviral

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Byzantium

Byzantium

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
V/H/S/2

V/H/S/2

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
We Are What We Are

We Are What We Are

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Underwater

Underwater

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mama

Mama

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry