Sort by

aaron has logged 303 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Antlers

Antlers

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Lemonade Mouth

Lemonade Mouth

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Agnes

Agnes

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Child's Play 2

Child's Play 2

1990
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Picnic at Hanging Rock

Picnic at Hanging Rock

1975
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
The Feast

The Feast

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Swarm

The Swarm

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Separation

Separation

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Vigil

The Vigil

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Advent Calendar

The Advent Calendar

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Censor

Censor

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Oculus

Oculus

2013
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Disclosure

Disclosure

2020
×
★★★★
Edit this entry  
23
Vile

Vile

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Hellbound

Hellbound

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Livid

Livid

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Krampus

Krampus

2015
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Climax

Climax

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
High Tension

High Tension

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Frontier(s)

Frontier(s)

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Inside

Inside

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hostel

Hostel

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bliss

Bliss

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Lamb

Lamb

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry