Sort by

aly has logged 64 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★½
Edit this entry  
29
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hannah Gadsby: Nanette

Hannah Gadsby: Nanette

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Ellen DeGeneres: Relatable

Ellen DeGeneres: Relatable

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★½
Edit this entry  
27
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Lion

Lion

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
Welcome to Me

Welcome to Me

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★
Edit this entry  
10
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Baby Mama

Baby Mama

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Papers, Please: The Short Film

Papers, Please: The Short Film

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Duck Butter

Duck Butter

2018
×
★★★
Edit this entry  
02
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★★★
Edit this entry  
02
Jackass 3D

Jackass 3D

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hannah Gadsby: Nanette

Hannah Gadsby: Nanette

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Jackass: The Movie

Jackass: The Movie

2002
×
★★★½
Edit this entry  
16
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Alex Strangelove

Alex Strangelove

2018
×
★★½
Edit this entry  
05
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Seth Rogen's Hilarity for Charity

Seth Rogen's Hilarity for Charity

2018
×
★★½
Edit this entry  
14
Chelsea Peretti: One of the Greats

Chelsea Peretti: One of the Greats

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Princess Cyd

Princess Cyd

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Irreplaceable You

Irreplaceable You

2018
×
★★½
Edit this entry  
16
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Strange Name Movie

The Strange Name Movie

2017
×
★½
Edit this entry  
13
Rough Night

Rough Night

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Descendants

The Descendants

2011
×
★★★★
Edit this entry  
04
Ferdinand

Ferdinand

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry