aly has logged 80 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
Unseen

Unseen

2016
×
★★★
Edit this entry  
21
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
Ellen DeGeneres: Relatable

Ellen DeGeneres: Relatable

2018
×
Edit this entry  
17
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★½
Edit this entry  
17
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
How I Live Now

How I Live Now

2013
×
★★
Edit this entry  
14
Oh, Hello on Broadway

Oh, Hello on Broadway

2017
×
Edit this entry  
13
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★½
Edit this entry  
13
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
12
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Undrafted

Undrafted

2016
×
★★
Edit this entry  
26
Cam

Cam

2018
×
★★½
Edit this entry  
21
Papillon

Papillon

2017
×
★★★½
Edit this entry  
20
Buster's Mal Heart

Buster's Mal Heart

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mary Shelley

Mary Shelley

2017
×
★★½
Edit this entry  
12
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Edit this entry  
06
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Stronger

Stronger

2017
×
★★★½
Edit this entry  
14
Tully

Tully

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Smallfoot

Smallfoot

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Jesus Christ Superstar Live in Concert

Jesus Christ Superstar Live in Concert

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Leap Year

Leap Year

2010
×
★★★
Edit this entry  
01
Chaplin

Chaplin

1992
×
★★★½
Edit this entry  
26
Her

Her

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
17
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Judge

The Judge

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Half Nelson

Half Nelson

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Lila & Eve

Lila & Eve

2015
×
★★★
Edit this entry  
25
Miss Representation

Miss Representation

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Not Another Teen Movie

Not Another Teen Movie

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
12 Strong

12 Strong

2018
×
★★½
Edit this entry  
06
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Tallulah

Tallulah

2016
×
★★★
Edit this entry  
24
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
Home

Home

2015
×
★★½
Edit this entry  
16
Tag

Tag

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★
Edit this entry