• The Suicide Squad

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

  • Malcolm & Marie

    ½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • If Anything Happens I Love You

  • The Half of It

    ★★

  • Dangerous Lies

    ★½

  • All the Bright Places

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ½

  • 365 Days

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Waves

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • The Lion King

    ★★★½

  • Behind the Looking Glass

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★½

  • Always Be My Maybe

    ½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • The Perfect Date

    ★★★

  • Us

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Long Shot

    ★★★★

  • Yes, God, Yes

  • Captain Marvel

    ½

  • Happy Death Day 2U

    ★★

  • Alita: Battle Angel

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Aquaman

  • Bird Box

    ★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★½

  • Halloween

  • Sierra Burgess Is a Loser

  • The Predator

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★½

  • Ant-Man and the Wasp

  • Set It Up

  • Incredibles 2

    ½

  • Under the Silver Lake

    ★★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Us and Them

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Ready Player One

    ★★★★½

  • A Quiet Place

  • Black Panther

    ★★★

  • Searching

    ★★★½

  • The Commuter

    ★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

  • The Post

    ★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★★