• Hustle

    ★★★½

  • Fire Island

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Kimi

    ★★★½

  • Behind the Scenes With Jane Campion

  • Am I Ok?

    ★★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★

  • Kanye With Special Guest Drake Free Larry Hoover Benefit Concert

  • West Side Story

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Red Notice

  • Encanto

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • Bergman Island

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Benedetta

    ★★★½

  • After Yang

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • The Velvet Underground

  • Plan B

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Demi Lovato: Dancing with the Devil

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★

  • Shangri-La

  • To All the Boys: Always and Forever

  • Black Art: In the Absence of Light

    ★★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • Finding ʻOhana

  • Malcolm & Marie

    ★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • Let Them All Talk

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Canvas

  • Shithouse

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • French Exit

    ★★★★

  • Savage X Fenty Show Vol. 2

  • On the Rocks

    ★★★½

  • We Are Who We Are

  • Still Processing

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • The Broken Hearts Gallery

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Summerland

    ★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • Jo Koy: In His Elements

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • The High Note

    ★★★½

  • Out

  • All Day and a Night

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • Beastie Boys Story

  • The Last Dance

  • Theater Camp

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • The Weeknd: After Hours

  • Onward

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Disclosure

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½