Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Karate-Robo Zaborgar

Karate-Robo Zaborgar

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Tuna Girl

Tuna Girl

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Villain

Villain

2010
×
★★★
Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Forest of Love

The Forest of Love

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
A Whisker Away

A Whisker Away

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Night Is Short, Walk on Girl

Night Is Short, Walk on Girl

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Vancouver Asahi

The Vancouver Asahi

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
True Mothers

True Mothers

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Under the Open Sky

Under the Open Sky

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Get the Hell Out

Get the Hell Out

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Wotakoi: Love is Hard for Otaku

Wotakoi: Love is Hard for Otaku

2020
×
Read the review Edit this entry  
05
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Wiz Live!

The Wiz Live!

2015
×
★★★★
Edit this entry  
06
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Already Tomorrow in Hong Kong

Already Tomorrow in Hong Kong

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Saving Face

Saving Face

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Better Luck Tomorrow

Better Luck Tomorrow

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Ossan's Love: Love or Dead

Ossan's Love: Love or Dead

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Tigertail

Tigertail

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Onward

Onward

2020
×
★★★½
Edit this entry  
02
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Chak De! India

Chak De! India

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Cats

Cats

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ronny Chieng: Asian Comedian Destroys America!

Ronny Chieng: Asian Comedian Destroys America!

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Primer

Primer

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Seth Meyers: Lobby Baby

Seth Meyers: Lobby Baby

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★
Read the review Edit this entry