• Ballet 422

    ★★★½

  • L♥DK

    ★★

  • The Way He Looks

    ★★★★½

  • Captain America: The Winter Soldier

  • The Lego Movie

    ★★★★½

  • Boyhood

    ★★★★

  • American Hustle

  • Frozen

    ★★★★★

  • The Hunger Games: Catching Fire

  • Thor: The Dark World

  • Her

    ★★★★

  • Like Father, Like Son

    ★★★★★

  • B-Side

    ★½

  • Life of Pi

    ★★★★½

  • Wreck-It Ralph

    ★★★★½

  • The Perks of Being a Wallflower

  • Silver Linings Playbook

  • The Avengers

  • Ouran High School Host Club

    ★★★½

  • The Hunger Games

  • Trevor Noah: You Laugh But It's True

    ★★★★

  • Karate-Robo Zaborgar

    ★½

  • Captain America: The First Avenger

  • The Social Network

  • Villain

    ★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

  • Inception

  • Toy Story 3

    ★★★★★

  • Nodame Cantabile: The Movie II

    ★★★★

  • Nodame Cantabile: The Movie I

    ★★★½

  • Up

    ★★★★★

  • The Dark Knight

  • Mamma Mia!

    ★★★★

  • WALL·E

    ★★★★★

  • All Around Us

    ★★★★½

  • Iron Man

  • Enchanted

    ★★★★½

  • Legally Blonde: The Musical

    ★★★★

  • Chak De! India

    ★★★★

  • 5 Centimeters per Second

    ★★★★

  • The Incredibles

    ★★★★½

  • Saving Face

    ★★★★★

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

  • Primer

    ★★★

  • Finding Nemo

    ★★★★

  • Better Luck Tomorrow

    ★★★½

  • Harry Potter and the Philosopher's Stone

    ★★★★

  • Spirited Away

    ★★★★½

  • Amélie

    ★★★½

  • Miss Congeniality

    ★★★★

  • Perfect Blue

    ★★★★½

  • Toy Story

    ★★★★★

  • Ghost in the Shell

    ★★★½

  • Forrest Gump

  • Kiki's Delivery Service

    ★★★★★

  • The Princess Bride

    ★★★★½

  • Back to the Future

  • The Breakfast Club

    ★★½

  • Return of the Jedi

    ★★★★

  • The Empire Strikes Back

    ★★★★

  • Star Wars

    ★★★½

  • Flower Drum Song

    ★★★½

  • Roman Holiday

    ★★★★

  • Allegiance to Broadway

    ★★★½