RSS feed for aly
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★★
Edit this entry  
20
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
Edit this entry  
03
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★
Edit this entry  
22
American Beauty

American Beauty

1999
×
Edit this entry  
14
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
Edit this entry  
03
Inception

Inception

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
31
After

After

2019
×
Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
Leap Year

Leap Year

2010
×
Edit this entry  
23
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Big Short

The Big Short

2015
×
★½
Edit this entry  
01
The King

The King

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
Superbad

Superbad

2007
×
★★★½
Edit this entry  
15
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
Edit this entry  
13
Fifty Shades Darker

Fifty Shades Darker

2017
×
★½
Edit this entry  
07
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★½
Edit this entry  
11
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
Edit this entry  
27
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
Heathers

Heathers

1988
×
Edit this entry  
13
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★
Edit this entry  
23
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★
Edit this entry  
17
Five Feet Apart

Five Feet Apart

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
Edit this entry  
30
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
12
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★
Edit this entry  
03
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★
Edit this entry  
03
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★
Edit this entry  
29
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1991
×
Edit this entry  
29
Tangled

Tangled

2010
×
Edit this entry  
29
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
Edit this entry  
28
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★★
Edit this entry  
21
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★
Edit this entry  
08
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★
Edit this entry  
01
Greta

Greta

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Edit this entry  
29
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★
Edit this entry  
26
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
On the Basis of Sex

On the Basis of Sex

2018
×
★★★½
Edit this entry