• All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Dave Chappelle: The Closer

  • Kate

    ★★½

  • Don't Breathe 2

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Friends: The Reunion

  • F9

    ★★★½

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • The Little Things

    ★★½

  • News of the World

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • Hillbilly Elegy

    ★★★★

  • Come Play

    ★★½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Run

    ★★★½

  • Extra Footage

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • Penguin Bloom

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Ava

    ★★★½

  • Taylor Swift City of Lover Concert

  • Justice League Dark: Apokolips War

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Way Back

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Emma.

    ★★

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★½

  • The Nest

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Shirley

    ★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • The Man Standing Next

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Bombshell

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • Klaus

  • Wonder Woman: Bloodlines

    ★★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Downton Abbey

    ★★★★½

  • Saint Maud

  • Bad Education

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Waves

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

  • Angel Has Fallen

    ★★★

  • Violet Evergarden: Eternity and the Auto Memory Doll

    ★★★★½

  • Batman: Hush

    ★★★★

  • Weathering with You

    ★★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½