Sort by

amahli has logged 23 entries for films during April 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★½
Edit this entry  
19
X

X

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Me and You and Everyone We Know

Me and You and Everyone We Know

2005
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Certain Women

Certain Women

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Outfit

The Outfit

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Two Cars, One Night

Two Cars, One Night

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Black Panthers

Black Panthers

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Rango

Rango

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Art of Style: Jean Cocteau

Art of Style: Jean Cocteau

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
SLC Punk

SLC Punk

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry