Sort by

amahli has logged 33 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Boy

Boy

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★
Edit this entry  
23
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Edit this entry  
20
Memento

Memento

2000
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Ida

Ida

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Yes-People

Yes-People

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Quiet Girl

The Quiet Girl

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
PlayTime

PlayTime

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Swan Song

Swan Song

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
The Era of Neoliberalism

The Era of Neoliberalism

2019
×
Read the review Edit this entry  
06
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Mole Agent

The Mole Agent

2020
×
★★★★
Edit this entry  
08
Lemon

Lemon

2017
×
★★
Edit this entry  
07
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
Edit this entry  
06
Babylon

Babylon

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Pussy

Pussy

2016
×
Read the review Edit this entry  
06
Sing

Sing

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Pieces of April

Pieces of April

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Raw

Raw

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Neptune Frost

Neptune Frost

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★
Edit this entry  
19
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Whip It

Whip It

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★½
Edit this entry  
11
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Menu

The Menu

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Whale

The Whale

2022
×
Read the review Edit this entry