Sort by

Jacob has logged 53 entries for films during November 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Girlfriends

Girlfriends

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
My Fair Lady

My Fair Lady

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
Fits and Starts

Fits and Starts

2017
×
★★★½
Edit this entry  
22
Valerie and Her Week of Wonders

Valerie and Her Week of Wonders

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
This House Has People in It

This House Has People in It

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Captive

The Captive

2000
×
★★★★
Edit this entry  
21
Creed II

Creed II

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Network

Network

1976
×
★★★★
Edit this entry  
20
Green Book

Green Book

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★½
Edit this entry  
17
Cam

Cam

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Burning

Burning

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
15
The Meetings of Anna

The Meetings of Anna

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Non-Fiction

Non-Fiction

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Cold War

Cold War

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Fugue

Fugue

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Rafiki

Rafiki

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Destroyer

Destroyer

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Hotel by the River

Hotel by the River

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Blowin' Up

Blowin' Up

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Sunset

Sunset

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Roma

Roma

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Chambermaid

The Chambermaid

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
3 Faces

3 Faces

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Piercing

Piercing

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ash Is Purest White

Ash Is Purest White

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
On the Basis of Sex

On the Basis of Sex

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Front Runner

The Front Runner

2018
×
★★½
Edit this entry  
05
Viper Club

Viper Club

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★½
Edit this entry  
03
Nobody's Fool

Nobody's Fool

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Private War

A Private War

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry