Sort by

Jacob has logged 35 entries for films during November 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Encanto

Encanto

2021
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Far from the Tree

Far from the Tree

2021
×
Edit this entry  
26
Boys

Boys

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★
Edit this entry  
22
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Compartment No. 6

Compartment No. 6

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Gnomeo & Juliet

Gnomeo & Juliet

2011
×
★★
Edit this entry  
20
Clifford the Big Red Dog

Clifford the Big Red Dog

2021
×
★½
Edit this entry  
19
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hive

Hive

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
A Hero

A Hero

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Julia

Julia

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Memoria

Memoria

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Tsugua Diaries

The Tsugua Diaries

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Pleasure

Pleasure

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hit the Road

Hit the Road

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Ahed's Knee

Ahed's Knee

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Lingui: The Sacred Bonds

Lingui: The Sacred Bonds

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
What Do We See When We Look at the Sky?

What Do We See When We Look at the Sky?

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Gaza Mon Amour

Gaza Mon Amour

2020
×
★★½
Edit this entry  
09
Mark, Mary + Some Other People

Mark, Mary + Some Other People

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dune

Dune

2021
×
★★
Edit this entry  
06
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★★
Edit this entry  
06
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Edit this entry  
04
Sisters

Sisters

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Antlers

Antlers

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
A Mouthful of Air

A Mouthful of Air

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry