Amanda has logged 16 entries for films during September 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Ravenous

Ravenous

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Hallow

The Hallow

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Amsterdamned

Amsterdamned

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Descent

The Descent

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Lost Weekend

The Lost Weekend

1945
×
★★★★
Edit this entry  
21
House of Frankenstein

House of Frankenstein

1944
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
Read the review Edit this entry  
18
Edvard Munch

Edvard Munch

1974
×
★★★★
Edit this entry  
09
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★★½
Edit this entry  
02
Exorcist II: The Heretic

Exorcist II: The Heretic

1977
×
★★½
Edit this entry  
02
The Edge

The Edge

1997
×
★★★
Edit this entry  
01
It's Alive

It's Alive

1974
×
Edit this entry  
01
The Premonition

The Premonition

1976
×
★★★★
Edit this entry