• Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Outside the Wire

    ★★

  • Locked Down

  • The Dig

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • 537 Votes

  • Soul

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★★

  • Run

    ★★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

  • I Care a Lot

    ★★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • Rogue

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★★★

  • Hamilton

  • Ava

    ★½

  • Athlete A

  • Feel the Beat

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • Fantasy Island

    ½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • On the Record

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Black Bear

    ★★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • Bombshell

    ★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • Charlie's Angels

    ★★★½

  • Noelle

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Midway

  • Klaus

    ★★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Unbelievable

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Waiting for the Barbarians

    ★½

  • The Platform

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★★½

  • The Two Popes

    ★★★

  • The Assistant

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • 1BR

    ★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★½

  • Annabelle Comes Home

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Who Killed Garrett Phillips?

  • Midsommar

    ★★★★

  • Men in Black: International

    ★★½

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★

  • Black Mirror: Smithereens

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Pavarotti

  • Ma

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★