AmandaTheJedi has logged 12 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Dish & the Spoon

The Dish & the Spoon

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Gretel & Hansel

Gretel & Hansel

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Turning

The Turning

2020
×
Read the review Edit this entry  
09
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★★
Edit this entry