• Yeh Kaali Kaali Aankhein

    ★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★

  • The Silent Sea

    ★★★½

  • Atrangi Re

    ★½

  • Minnal Murali

    ★★★★

  • The Grand Tour Presents: Carnage A Trois

    ★★★★

  • Pushpa: The Rise - Part 1

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Chandigarh Kare Aashiqui

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • Asakusa Kid

    ★★★

  • Landscapers

    ★★★★½

  • VOIR

    ★★★½

  • Bob Biswas

    ★★½

  • Hawkeye

    ★★★

  • Garuda Gamana Vrishabha Vahana

    ★★★★½

  • Mandaar

    ★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Sooryavanshi

  • One Shot

    ★★

  • Red Notice

  • Cheepatakadumpa

    ★★★½

  • Finch

    ★★★

  • Ekannoborti

    ★★½

  • The Making of ROCKY VS. DRAGO by Sylvester Stallone

    ★★★★½

  • Dybbuk

    ★★½

  • The Motive

    ★★½

  • Army of Thieves

    ★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Cowboy Bebop: The Lost Session

    ★★★½

  • Sardar Udham

    ★★★★½

  • Sanak

    ★★

  • Rashmi Rocket

    ★★½

  • Doctor

    ★★★½

  • Injustice

    ★½

  • House of Secrets: The Burari Deaths

    ★★★½

  • Bhramam

    ★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • Maid

    ★★★★½

  • Break Point

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • The Chestnut Man

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Camp Confidential: America's Secret Nazis

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • Raame Aandalum Raavane Aandalum

    ★★½

  • Akakiri

    ★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • Lop & Ochō

    ★★★★

  • The Elder

    ★★★½

  • T0-B1

    ★★★

  • The Ninth Jedi

    ★★★★½

  • The Village Bride

    ★★★★

  • The Twins

    ★★★★

  • Tatooine Rhapsody

    ★★★

  • The Duel

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★

  • The Middle Man

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Tughlaq Durbar

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★

  • Once Upon a Time in Calcutta

    ★★★★

  • We Are Living Things

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★

  • Alpha Adimai

    ★★★