• The Many Saints of Newark

    ½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★½

  • Travis Scott: Look Mom I Can Fly

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

    ★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • How to Be Alone

    ★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Vice

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★★★

  • High Life

    ★★★★

  • 22 July

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★

  • Blind Mice

    ★★★★

  • Farmlands

    ★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½

  • 27: Gone Too Soon

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Take Your Pills

    ★★½

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★½

  • Bright

  • Take a Chance Without the Pants

  • White Right: Meeting the Enemy

    ★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★½

  • The Streets Meet the Sheets

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★

  • Conor McGregor: Notorious

    ★★★★

  • Diving into Darkness

    ★★★★

  • Fallen Autumn

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Whacked

    ★★★★

  • Oswald Jenkins: An Examination of PTSD

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Hypnagogia

    ★★★★★

  • Only the Brave

    ★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★½

  • One of Us

    ★★★

  • The Task

    ★★★★★

  • It

    ★½

  • Hostiles

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★½

  • Death Note

    ★★

  • Little Evil

    ★★

  • A Gray State

    ★★★★

  • Ghost House

    ★½

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • How to Stage a Coup

    ★★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★★★

  • Good Time

    ★★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

  • Twin Peaks: The Return

  • Okja

    ★★★½

  • The Long Way Down

    ★★★★

  • Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul

  • Elle Fanning's Fan Fantasy

    ★★

  • Get Me Roger Stone

    ★★★★½

  • LA 92

    ★★★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★★½

  • Lenin and the Other Story of the Russian Revolution

    ★★★

  • Kong: Skull Island

    ★½

  • Logan

    ★★½