Sort by
  • Ski Girls

    ★½

  • Hocus Pocus 2

    ★★

  • Glass Onion

    ★★★★½

  • Blonde

    ★★★

  • Bones and All

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★★

  • She-Hulk: Attorney at Law

    ★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★½

  • Ms. Marvel

    ★★★★½

  • Fire Island

    ★★★★

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

    ★★★★

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★★

  • Moon Knight

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Catwoman: Hunted

    ★★★

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★★★★

  • Adele One Night Only

  • Eternals

    ★★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ½

  • Halloween Kills

    ★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • 70 Is Just a Number

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★

  • Compartment No. 6

    ★★★½

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

  • The Dream in the Mirror

  • Black Widow

    ★★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★

  • Queen Bees

    ★★½

  • Loki

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Cruella

    ★★★

  • Justice Society: World War II

    ★★★

  • Wendy Williams: What a Mess!

    ★★★★

  • Wendy Williams: The Movie

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Pretend It's a City

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • This Is Paris

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The New Mutants

    ★★

  • Tenet

    ★★

  • Kill Anneli

    ★★½

  • I May Destroy You

    ★★★★½

  • Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

    ★★

  • Marc Maron: End Times Fun

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • The Renovation

    ★½

  • Games People Play

    ★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Ladies of Steel

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★

  • Lady and the Tramp

  • Frozen II

    ★★½

  • The Fall

    ★★★★

  • Watchmen

    ★★★★★

  • Eli

    ★★½

  • Deon Cole: Cole Hearted