• The Batman

    ★★★

  • Scream

    ★½

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • The Croods: A New Age

    ★★★½

  • My First Summer

    ★★★★½

  • The New Mutants

    ★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Wonder Woman: Bloodlines

    ★★

  • Saint Maud

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

  • The Dirt

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Blindspot

    ★★★

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Three Robots

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Good Hunting

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Dump

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Helping Hand

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Alternate Histories

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Fish Night

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Ice Age

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Witness

    ★★★★

  • Pain and Glory

    ★★½

  • Always in Season

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★★½

  • Slender Man

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • 12 Strong

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★

  • Coco

    ★★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★½

  • Beach Rats

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★½

  • Black Mirror: Playtest

    ★★★★½

  • Black Mirror: San Junipero

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★

  • The Nice Guys

  • Magic Mike XXL

    ★★★

  • Me and Earl and the Dying Girl

    ★★★★

  • The Diary of a Teenage Girl

    ★★★★

  • Black Mirror: White Christmas

    ★★★★

  • Paddington

    ★★★½

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★

  • The Secret Life of Walter Mitty

    ★★★½