• Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★

  • Coming 2 America

    ★★

  • Moxie

    ★★★

  • Biggie: I Got a Story to Tell

    ★★★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • It's a Sin

    ★★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • The Prom

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Soul

    ★★★½

  • Spontaneous

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Unpregnant

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Words on Bathroom Walls

    ★★

  • Here Are the Young Men

    ★★½

  • Dating Amber

    ★★½

  • Citizens Of Boomtown: The Story of the Boomtown Rats

  • The Half of It

    ★★★

  • Normal People

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Black Bear

    ★★★½

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • Queen & Slim

    ★★★★½

  • Let It Snow

    ★½

  • Last Christmas

    ★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • The Goldfinch

    ★★

  • How to Build a Girl

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Our Friend

    ★★★

  • Rocks

    ★★½

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★½

  • Babyteeth

    ★★★½

  • K-12

  • Joker

    ★★★★½

  • Waves

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Rocketman

  • Chernobyl

  • Yesterday

  • Avengers: Endgame

  • The Perfect Date

  • Shazam!

  • Five Feet Apart

  • Us

    ★★★★

  • Good Boys

    ★★