amberduarte has logged 82 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
The Prom

The Prom

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Room

Room

2015
×
★★★½
Edit this entry  
27
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Bridget Jones's Baby

Bridget Jones's Baby

2016
×
★½
Edit this entry  
04
White Chicks

White Chicks

2004
×
★★½
Edit this entry  
24
The Change-Up

The Change-Up

2011
×
Read the review Edit this entry  
22
One Direction: This Is Us

One Direction: This Is Us

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Dictator

The Dictator

2012
×
★★½
Edit this entry  
14
Ali G Indahouse

Ali G Indahouse

2002
×
★★★½
Edit this entry  
11
Rocks

Rocks

2019
×
★★½
Edit this entry  
10
Waves

Waves

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ruby Sparks

Ruby Sparks

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★½
Edit this entry  
08
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
Like Father

Like Father

2018
×
★★
Edit this entry  
01
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★
Edit this entry  
01
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
Scream

Scream

1996
×
★★★
Edit this entry  
25
Fear

Fear

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
25
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
10
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
Read the review Edit this entry  
09
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★½
Edit this entry  
07
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★½
Edit this entry  
06
Twilight

Twilight

2008
×
★½
Edit this entry  
04
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Edit this entry  
02
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
Edit this entry  
02
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
Edit this entry  
01
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Edit this entry  
30
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
10
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★
Edit this entry  
04
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
Dating Amber

Dating Amber

2020
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★
Edit this entry  
01
Thirteen

Thirteen

2003
×
★★★½
Edit this entry  
28
Pretty Persuasion

Pretty Persuasion

2005
×
★★★½
Edit this entry  
13
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★★
Edit this entry  
10
Supersonic

Supersonic

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★
Edit this entry  
09
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
Edit this entry