Sort by

amber🫀 has logged 248 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Onward

Onward

2020
×
★★★½
Edit this entry  
30
Soul

Soul

2020
×
Read the review Edit this entry  
28
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Slaughterhouse-Five

Slaughterhouse-Five

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Endings, Beginnings

Endings, Beginnings

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★
Edit this entry  
09
Holidate

Holidate

2020
×
★★
Edit this entry  
08
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Krampus

Krampus

2015
×
★★
Edit this entry  
07
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
Edit this entry  
07
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
30
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
30
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
30
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★
Edit this entry  
22
Her

Her

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Flower

Flower

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Vampire Academy

Vampire Academy

2014
×
Read the review Edit this entry  
12
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★
Edit this entry  
12
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Edit this entry  
09
The DUFF

The DUFF

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
07
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
06
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
The Swerve

The Swerve

2018
×
★★½
Edit this entry  
04
His House

His House

2020
×
★★★★
Edit this entry  
04
Brüno

Brüno

2009
×
Edit this entry  
01
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Everything, Everything

Everything, Everything

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Edit this entry  
18
Ocean Waves

Ocean Waves

1993
×
★★★
Edit this entry  
17
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Everybody’s Everything

Everybody’s Everything

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Matangi / Maya / M.I.A.

Matangi / Maya / M.I.A.

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Scooby-Doo! and the Witch's Ghost

Scooby-Doo! and the Witch's Ghost

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★
Edit this entry  
14
Everybody’s Everything

Everybody’s Everything

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Rocks

Rocks

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
14
BLACKPINK: Light Up the Sky

BLACKPINK: Light Up the Sky

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Daisies

Daisies

1966
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Halloween

Halloween

1978
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★
Edit this entry