Sort by

amber🫀 has logged 39 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Black Is King

Black Is King

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
26
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Kite Runner

The Kite Runner

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Edit this entry  
15
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
★★★
Edit this entry  
15
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★
Edit this entry  
14
One of the Good Ones

One of the Good Ones

2020
×
★★★½
Edit this entry  
14
Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events

Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events

2004
×
★★★½
Edit this entry  
13
Jeffrey Epstein: Filthy Rich

Jeffrey Epstein: Filthy Rich

2020
×
★★★
Edit this entry  
11
Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Fish Tank

Fish Tank

2009
×
★★★★
Edit this entry  
09
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Jawbreaker

Jawbreaker

1999
×
Read the review Edit this entry  
08
Flower

Flower

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
08
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★½
Edit this entry  
07
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★½
Edit this entry  
07
Lion

Lion

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Gemini

Gemini

2017
×
★★★
Edit this entry  
06
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
½
Edit this entry  
06
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★
Edit this entry  
05
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
Climax

Climax

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Helter Skelter

Helter Skelter

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
D.E.B.S.

D.E.B.S.

2004
×
★★½
Edit this entry  
03
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Dreamers

The Dreamers

2003
×
★★
Edit this entry  
03
Psychout for Murder

Psychout for Murder

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Craft

The Craft

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry