• The Babysitter: Killer Queen

    ★★

  • The One and Only Ivan

    ★★

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Stargirl

    ★★

  • Onward

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Fantasy Island

    ★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • A Christmas Prince: The Royal Baby

    ★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★★

  • The Knight Before Christmas

    ★½

  • Noelle

    ★★½

  • Frozen II

    ★★★★★

  • Klaus

    ★★★★½

  • The Addams Family

    ★★★★

  • 3 from Hell

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Falling Inn Love

    ★★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★★★

  • Scooby-Doo! Return to Zombie Island

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Men in Black: International

    ★★★

  • Chasing Happiness

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★½

  • Ma

    ★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★½

  • Come to Daddy

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★★

  • Escape Room

    ★★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★★

  • Susan Powell: An ID Murder Mystery

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • A Christmas Prince: The Royal Wedding

    ★★½

  • The Princess Switch

    ★★★★

  • The Nutcracker and the Four Realms

    ★★½

  • Venom

    ★★★★

  • The Hate U Give

    ★★★★★

  • A Star Is Born

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • The Meg

    ★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★½

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Life of the Party

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★½

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★

  • Tiny Shoulders: Rethinking Barbie

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Howard

    ★★★★

  • The Farm

    ★½

  • Natalie Wood: An American Murder Mystery

    ★★

  • A Wrinkle in Time

    ★★★★½

  • Love, Simon

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Searching

    ★★★★

  • Jodi Arias: An American Murder Mystery

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★★★

  • Scott Peterson: An American Murder Mystery

    ★★★

  • A Christmas Prince

    ★★★½