Amber has logged 171 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Holes

Holes

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
3 from Hell

3 from Hell

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Chicken Little

Chicken Little

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Charlie St. Cloud

Charlie St. Cloud

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Devil's Rejects

The Devil's Rejects

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Cheetah Girls

The Cheetah Girls

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Stargirl

Stargirl

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The One and Only Ivan

The One and Only Ivan

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Atlantis: Milo's Return

Atlantis: Milo's Return

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Barbie: Spy Squad

Barbie: Spy Squad

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Splatter

Splatter

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Barbie & Her Sisters in the Great Puppy Adventure

Barbie & Her Sisters in the Great Puppy Adventure

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Susan Powell: An ID Murder Mystery

Susan Powell: An ID Murder Mystery

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Natalie Wood: An American Murder Mystery

Natalie Wood: An American Murder Mystery

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hercules

Hercules

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Waking Sleeping Beauty

Waking Sleeping Beauty

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Howard

Howard

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Batman

Batman

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Push

Push

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Other Me

The Other Me

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Quints

Quints

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Ready to Run

Ready to Run

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Get a Clue

Get a Clue

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Chicken Run

Chicken Run

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Prince of Egypt

The Prince of Egypt

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Farm

The Farm

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Tragedy Girls

Tragedy Girls

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Little Mermaid II: Return to the Sea

The Little Mermaid II: Return to the Sea

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Passion

Passion

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tarzan

Tarzan

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bones

Bones

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Barbie Mariposa

Barbie Mariposa

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mulan II

Mulan II

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Hunchback of Notre Dame II

The Hunchback of Notre Dame II

2002
×
Read the review Edit this entry  
21
Pocahontas II: Journey to a New World

Pocahontas II: Journey to a New World

1998
×
Read the review Edit this entry  
18
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Moana

Moana

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry