• The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • The Space Between The Lines

    ★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★½

  • The White Crow

    ★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★½

  • It

    ★★★★

  • Life

    ★★½

  • Get Out

    ★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Inferno

    ★★

  • Split

    ★★★½

  • Arrival

    ★★★★½

  • Train to Busan

    ★★★★

  • Deadpool

    ★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★½

  • Jurassic World

    ★½

  • Chappie

    ★½

  • The Witch

    ★★★½

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

    ★★★★

  • Interstellar

    ★★★★

  • Transformers: Age of Extinction

    ½

  • Edge of Tomorrow

    ★★★½

  • Godzilla

    ★★★

  • The Hobbit: The Desolation of Smaug

    ★★★★½

  • White House Down

    ★★½

  • World War Z

    ★★★½

  • Oblivion

    ★★★

  • The Hobbit: An Unexpected Journey

    ★★★½

  • Life of Pi

    ★★★

  • In Time

    ★★★

  • Rise of the Planet of the Apes

    ★★½

  • Bad Teacher

    ★½

  • Limitless

    ★★½

  • Inception

    ★★★★½

  • Avatar

    ★★★

  • The Dark Knight

    ★★★★

  • In Bruges

    ★★★★

  • Cloverfield

    ★★½

  • I Am Legend

    ★★★½

  • 300

    ★★★½

  • Déjà Vu

    ★★

  • Silent Hill

    ★★½

  • I, Robot

    ★★★

  • White Chicks

    ★★★

  • The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

    ★★★★