• Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Seaspiracy

    ★★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • This Is Paris

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • The Lovebirds

    ★★★½

  • Unorthodox

    ★★★★½

  • Emma.

    ★★★★

  • Disclosure

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Shirley

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • Miss Americana

    ★★★½

  • Bombshell

    ★½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Downton Abbey

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • How to Build a Girl

    ★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Just Mercy

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★★½

  • Babyteeth

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • The Assistant

    ★★★★½

  • Judy

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Hair Love

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Black Mirror: Smithereens

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★★½

  • Wine Country

    ★★½

  • Yesterday

    ★★★

  • Our Planet

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Long Shot

    ★★★½

  • Leaving Neverland

    ★★★★

  • Isn't It Romantic

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Late Night

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Vice

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★

  • Bird Box

    ★★★½

  • The Grinch

    ★★½

  • On the Basis of Sex

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★½

  • Maniac

    ★★★★½

  • Green Book

    ★★★