Neely has logged 25 entries for films during December 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Pride

Pride

2014
×
★★★★
Edit this entry  
28
Grosse Pointe Blank

Grosse Pointe Blank

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Shop Around the Corner

The Shop Around the Corner

1940
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Hannah and Her Sisters

Hannah and Her Sisters

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★½
Edit this entry  
26
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★½
Edit this entry  
25
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★½
Edit this entry  
25
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★★½
Edit this entry  
23
All Is Lost

All Is Lost

2013
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Tourist

The Tourist

2010
×
Edit this entry  
21
Meet Me in St. Louis

Meet Me in St. Louis

1944
×
★★★
Edit this entry  
17
The Double Life of Véronique

The Double Life of Véronique

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Dogville

Dogville

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
All That Heaven Allows

All That Heaven Allows

1955
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mandela: Long Walk to Freedom

Mandela: Long Walk to Freedom

2013
×
★★
Edit this entry  
10
The Grey

The Grey

2011
×
★★★
Edit this entry  
09
Weekend

Weekend

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
Read the review Edit this entry  
07
Working Girl

Working Girl

1988
×
★★★
Edit this entry  
06
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Edit this entry  
06
Touch of Evil

Touch of Evil

1958
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
True Romance

True Romance

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Great Dictator

The Great Dictator

1940
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★★★
Read the review Edit this entry