Sort by
  • Oppenheimer

    ★★★★½

  • Barbie

    ★★½

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★★

  • The Flash

    ★★★

  • Extraction 2

    ★★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★½

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★½

  • Tara vs Bilal

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • Black Adam

    ★★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★½

  • Glass Onion

    ★★★½

  • See How They Run

    ★★★½

  • The Whale

    ★★★½

  • Bullet Train

    ★★★½

  • Nope

    ★★★

  • Vikram

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • RRR

    ★★★½

  • Ambulance

    ★★★½

  • X

    ★★★½

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Windfall

    ★★★

  • Turning Red

    ★★★

  • The Adam Project

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • The Outfit

    ★★★½

  • Kimi

    ★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • Dexter: New Blood

  • Eternals

    ★★★

  • Encanto

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Squid Game

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • Cyrano

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½